Դիմադրություն շարժման անդամները, որոնք մի քանի ժամ փակ էին պահում Կառավարության բոլոր մուտքերը, երթով շարժվում են դեպի Կառավարական ամառանոց։
«Մենք գնացինք Ազգային ժողով, իրենց ամբողջ խմբակցությունը փախավ։ Եկանք Կառավարություն, փախավ գլխավոր դավաճանը։ Ես ունեմ տեղեկություններ, որ ինքն այժմ գտնվում է Կառավարական ամառանոցում։ Առաջարկում եմ բացել բոլոր մուտքերը եւ շարժվել դեպի ամառանոց»,- հայտարարեց ԱԺ փոխխոսնակ, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները այսօր՝ հունիսի 3-ին, նախաձեռնել էին ԱԺ արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ԱԺ հայտարարության նախագիծն է Հայ-ադրբեջանական եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կապակցությամբ, սակայն ՔՊ-ական պատգամավորները չեն ներկայացել նիստին եւ տապալել այն:
Դրանից հետո ընդդիմադիր պատգամավորները վերադարձել են Ֆրանսիայի հրապարակ, որտեղից էլ երթով հասել են Կառավարության շենք եւ շրջափակել բոլոր մուտքերը:
«Որեւէ մեկը շենք մտնելու փորձ չանի: Կառավարության բոլոր 6 մուտքերը փակում ենք, հետո ես կվերադառնամ էստեղ, մեր բոլորի պահանջը կհնչեցնեմ: Ոստիկանների հետ կոնֆլիկտի մեջ չենք մտնում»,- հայտարարել էր Սաղաթելյանը:

The resistance movement completed the action to block the government building and went from the Republic Square to the residence of the Prime Minister of Armenia.
Ishkhan Saghatelyan, vice-speaker, deputy from the Armenia bloc, summed up the results of the action – the government building remained blocked for 2.5 hours.
Saghatelyan added that the members of the movement don't intend to use force, the only goal is to get an answer to the question. Earlier the ruling power failed the parliamentary session, where the opposition was going to submit a statement that Artsakh cannot be part of Azerbaijan.
“We went to the National Assembly - their faction fled. They came to the government - the main traitor escaped from here. Power belongs to the people!” Saghatelyan noted.