Ադրբեջանի միգրացիոն ծառայությունը թույլ չի տվել Բելառուսի քաղաքացիներ Վերոնիկա Անտոնովա-Տրիզնոյին եւ նրա ամուսնուն՝ Անտոն Պավլովին շարունակել աշխատանքը երկրի տարածքում։ Այս մասին տեղեկացրել է haqqin.az-ը։
«Արժե նշել, որ Վերոնիկա Անտոնովա-Տրիզնոն զբաղեցնում է «Sputnik Ադրբեջան» գործակալության գլխավոր խմբագրի պաշտոնը։ Նրա ամուսինը զբաղեցնում էր պրոդյուսերի պաշտոնը նույն գործակալությունում։
Այս տեղեկությունը լրագրողներին ներկայացրել է նաեւ պետական միգրացիոն ծառայության հանրային կապերի վարչության պետ Էլնուր Քալանթարլին։ Նա նշել է, որ նշված անձանց աշխատանքը երկարացնելու մասին դիմումները մերժվել են։ Դա ինքնըստինքյան զրոյացնում է նաեւ կեցության իրավունքը երկրում»,- գրել է պարբերականը։

The State Migration Service of Azerbaijan has not permitted Belarusian citizens Veronika Antonova-Trizno and her husband Anton Pavlov to continue working in Azerbaijan, Haqqin.az reported.
"It is worth noting that Veronica Antonova-Trizno holds the position of Editor-in-Chief of Sputnik Azerbaijan [news] agency. Her husband held the position of producer in the same agency.
This information was also presented to reporters by the head of the public relations department of the State Migration Service, Elnur Kalantarli. He noted that the applications to extend the work [in Azerbaijan] of the noted persons were denied. This automatically nullifies as well the right of residence in the country," Haqqin.az added.