Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայի կենտրոնում տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում վիրավորված օտարերկրացին հայ կամ Հայաստանի քաղաքացի չէ: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Վարշավայի ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Ռոբերտ Բալտիսը իր հերթին պարզաբանել է, որ օգոստոսի 10-ի երեկոյան միջադեպը տեղի է ունեցել վրացիների միջեւ եւ վիրավորն էլ Վրաստանի քաղաքացի է:
Ավելի վաղ լեհական Gazeta Wyborcza թերթը նշել էր, որ վիրավորը Հայաստանի քաղաքացի է: Թերթը հայտնել է, որ Վարշավայի կենտրոնում Սոլիդարնոստի ծառուղում անհայտ անձը կրակ էր բացել անցորդներից մեկի վրա: Վարշավայի ոստիկանությունը որոնում է կրակողին, որոնումներին միացել է նաեւ մի ուղղաթիռ:
Տուժածը` որովայնի եւ ուսի շրջանում վնասվածքով, տեղափոխվել է հիվանդանոց: Վիրավորի վիճակի մասին բժիշկներն առայժմ չեն հայտնում:

YEREVAN.- A man injured in a shoot-out in Poland’s capital is a citizen of Georgia, not Armenia, spokesperson for the Armenian Foreign Ministry Tigran Balayan told Armenian News-NEWS.am.
The incident occurred between Georgians, and the injured man is a citizen of Georgia, said deputy chief of Warsaw police Robert Baltis.
Earlier Gazeta Wyborcza newspaper reported the injured is a citizen of Armenia. A man was injured in a shoot-out in the center of Poland’s capital. An unknown fired at the passer-by. Police use a helicopter to find the criminal.
The Polish newspaper notes that the victim  was taken to one of the capital’s hospitals with stomach and arm wounds.