Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր՝ հունիսի 17-ին, այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը;
«Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է զորավարժարանում, որտեղ բացազատված ուսումնական կետերում զորամիավորման հրամանատարական կազմը ներկայացրել է առկա ժամանակակից տեխնիկական միջոցները, հայրենական արտադրության սարքերն ու դաշտային պայմաններում անձնակազմի կեցությունն ապահովելու նոր լուծումները:
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը հետևել է մարտական հրաձգությամբ գումարտակային մարտավարական զորավարժությանը, որի ընթացքում խաղարկվել են հակահարձակողական մի շարք գործողություններ։
Զորավարժության ավարտին պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է անձնակազմին և լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած մի շարք զինծառայողների հանձնել խրախուսական պարգևներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է նաև հանրապետության հյուսիսարևելյան սագմանագոտի, եղել մարտական հենակետերում, հետևել ինժեներական աշխատանքների ընթացքին, հետաքրքրվել անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակով, կենցաղային պայմաններով, մատուցվող սննդի որակով, և զրուցել դիրքապահ զինծառայողների հետ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Armenian Defense Minister Suren Papikyan paid a visit to the 2nd Army military unit on Friday, the Defense Ministry informed Armenian News-NEWS.am.
"The defense minister visited the military training unit, where the command staff of the military unit presented the existing modern technical means, locally produced equipment and new solutions to ensure the stay of the personnel in the field conditions.
Then Suren Papikyan observed battalion tactical exercises with live shooting, during which a number of counteroffensive actions were played out.
At the end of the exercises, the Defense Minister congratulated the personnel and presented commendation awards to a number of military servicemen who showed the best results.
The head of the Defense Ministry also visited the republic's northeastern borderline, visited combat positions, monitored engineering work, inquired about the moral and combat condition of the personnel, living conditions, quality of food provided, and talked to servicemen at the positions," the statement reads.