«Դիմադրություն» շարժման հավաքն ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության շենքի մոտ քիչ առաջ ավարտվեց։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդեւանյանը հայտարարեց, որ հանրահավաքը տեղի կունենա հունիսի 24-ին՝ Ֆրանսիայի հրապարակում։
Նշենք, որ «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցներն այսօր՝ հունիսի 20-ին, հավաքվել էին Ֆրանսիայի հրապարակում, որտեղից երթով շարժվել էին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակ, Ոստիկանության եւ ԱԱԾ շենքեր։
Շարժման մասնակիցները «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակի մոտ վանկարկում էին՝ «առանց ՔՊ Հայաստան», «Նիկոլ, մարդասպան»։ Մասնակիցները նաեւ կարմիր ներկ էին լցրել շենքի մոտ։
Հավաքի վերաբերյալ ավելի վաղ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը.
«Երեկ հերթական արյունալի միջադեպն է տեղի ունեցել Հայաստանում իշխող ուժի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, ունենք երեք զոհ, չորս վիրավոր ու իշխանության լկտի, հանցավոր պահվածք: Այս ամենաթողության մթնոլորտի ստեղծման մեղավորներն ու պատասխանատուները պետք է օր առաջ հեռանան: Այս արյունաբեր ընթացքը պետք է կասեցնել»։

Акция Движения сопротивления у здания Службы национальной безопасности завершилась.
Депутат от парламентской фракции «Армения» Арам Вардеванян заявил, что митинг состоится 24 июня на площади Франции.
Отметим, что участники Движения сопротивления сегодня, 20 июня, собрались на площади Франции, откуда шествием двинулись к офису партии «Гражданский договор», а затем к зданиям полиции и СНБ.
Участники Движения сопротивления скандировали у офиса партии «Гражданский договор» «Армения без ГД», «Никол убийца». Участники также разлили красную краску у офиса правящей партии.
Ранее об акции на своей странице в Facebook написал депутат Национального собрания от фракции «Армения» Гегам Манукян.
«Вчера произошел очередной кровавый инцидент с участием представителей правящей силы Армении, у нас три жертвы, четверых раненых и наглое, преступное поведение правительства. Виновные и ответственные за создание этой атмосферы вседозволенности должны немедленно уйти. Этот кровавый процесс должен быть остановлен», - написал он.