Ցուցարարները ներխուժել են Լիբիայի խորհրդարանի արեւելյան Թոբրուկ քաղաքում եւ, ըստ տեղեկությունների, հրդեհել են շենքի մի մասը, հայտնում է BBC-ն։
Լիբիայի այլ քաղաքներում եւս հանրահավաքներ են տեղի ունեցել էլեկտրաէներգիայի շարունակվող անջատումների, գների աճի եւ քաղաքական փակուղու դեմ:
Մայրաքաղաք Տրիպոլիում, որտեղ իշխում է մրցակցող կառավարությունը, ցուցարարները պահանջում են ընտրություններ անցկացնել։
Նրանց պահանջին աջակցել է միասնության ժամանակավոր կառավարության ղեկավար Աբդել Համիդ Դբեյբան՝ ասելով, որ երկրի բոլոր ինստիտուտները պետք է փոխվեն։
Անկարգությունները տեղի են ունեցել Ժնեւում ՄԱԿ-ի միջնորդությամբ անցկացվող բանակցություններից մեկ օր անց, որոնց նպատակն էր հող ստեղծել քվեարկության համար, որոնք առանց մեծ առաջընթացի ավարտվեցին:
Լիբիայում քաոս է տիրում 2011-ից ՆԱՏՕ-ի աջակցությամբ ապստամբությունից հետո, որի արդյունքում տապալեց երկար տարիներ կառավարող գնդապետ Մուամար Քադաֆիին:
Երկիրը ժամանակին ուներ Աֆրիկայի ամենաբարձր կենսամակարդակներից մեկը՝ անվճար առողջապահությամբ եւ կրթությամբ:
Սակայն կայունությունը, որը դրա բարգավաճմանը էր հանգեցրել, քանդվեց, եւ Տրիպոլիում այժմ հաճախակի բախումներ են տեղի ունենում պայքարող ուժերի միջեւ:

Protesters have stormed Libya's parliament in the eastern city of Tobruk and are reported to have set fire to part of the building, BBC reported.
There have been rallies in other Libyan cities against continuing power cuts, rising prices, and political deadlock.
In the capital, Tripoli, where a rival administration holds sway, protesters called for elections.
Their demand was backed by the head of the interim unity government, Abdul Hamid Dbeibah, who said all the country's institutions needed to be changed.
The unrest comes a day after United Nations-brokered talks in Geneva aimed at paving the way for a ballot ended with little progress.
Libya has been in chaos since the NATO-backed uprising in 2011 that ousted long-serving ruler Colonel Muammar Gaddafi.
The oil-rich country once had one of the highest standards of living in Africa, with free healthcare and free education.
But the stability that led to its prosperity has been shattered, and Tripoli has seen frequent fighting between rival forces.