«FlyOne Armenia»-ի Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթը չեղարկվել է օդանավի հրամանատարի որոշմամբ: Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը:
«Օդանավի հրամանատարը, տեսնելով որոշակի տարբերություններ օդանավի տվյալների տվիչների մեջ, որոշել է դադարեցնել չվերթը։ Կարծում ենք` դա ճիշտ և հիմնավորված որոշում է։ Տեղի ունեցածի վերաբերյալ իրազեկվել են ՀՀ ավիացիոն իշխանությունները, և մի քանի ժամ անց չվերթը տեղի կունենա, մեր բոլոր ուղևորները կհասնեն այն վայրերը, որտեղ նախատեսել էին մեկնել»,- ասել է Անանյանը։
Հիշեցնենք, որ «FlyOne Armenia»-ի Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթը երեկ չեղարկվել էր, ուղեւորներին  իջեցրել են ինքնաթիռից և երեք ժամ որևէ տեղեկություն չեն տրամադրել:
FLY ONE ARMENIA-ի չվերթը չեղարկվել է, ուղևորներին ո՛չ սնունդ են առաջարկում, ո՛չ ջուր, ո՛չ այլ տոմս․ Գրիգոր Երիցյան

Рейс «FlyOne Armenia» Ереван-Стамбул-Ереван был отменен по решению командира самолета. Об этом в прямом эфире в Facebook заявил председатель совета авиакомпании Арам Ананян.
«Командир самолета, увидев определенные расхождения в данных датчиков самолета, принял решение отменить рейс. Мы считаем, что это правильное и оправданное решение. О случившемся проинформированы авиационные власти РА, и через несколько часов рейс состоится, все наши пассажиры доберутся до мест, откуда планировали вылет», - сказал Ананян.
Напомним, что рейс авиакомпании «FlyOne Armenia» Ереван-Стамбул-Ереван был вчера отменен. Пассажиров сняли с самолета и на протяжении трех часов не предоставляли никакой информации.