Նախագահ Ջո Բայդենի հանրային աջակցության վարկանիշն ընկել է մինչեւ 30 տոկոս: Այս մասին են վկայում The Harvard CAPS / Harris Poll-ի ամառային հարցման տվյալները։
Այսպես, ամերիկացիների 71 տոկոսը չի ցանկանում Բայդենին տեսնել որպես նախագահի թեկնածու 2024 թվականի ընտրություններում։ Միաժամանակ Ամերիկայի նախկին առաջնորդ Դոնալդ Թրամփին աջակցում է քաղաքացիների 26 տոկոսը։
Մեկնաբանելով հարցման այս արդյունքը՝ Fox News-ի վերլուծաբան Թոմի Լարենը հայտարարել է, որ «էշերը» (այդպես են անվանում Դեմոկրատական կուսակցության անդամներին) մոտ ապագայում կարող են պարզապես հրաժարվել Բայդենից՝ նրան քավության նոխազ դարձնելով, նրա վրա դնելով վերջին մեկուկես տարվա բոլոր ձախողումների պատասխանատվությունը։

President Joe Biden's public support rating has fallen to 30%, the data of the summer poll of The Harvard CAPS / Harris Poll informs.
Thus, 71% of Americans do not want to see Biden as a presidential candidate in the 2024 election. At the same time, former U.S. leader Donald Trump is supported by 26% of citizens.
Commenting on this poll result, Fox News columnist Tomi Lahren said that the "donkeys" (the established name of the Democratic Party) in the near future can simply abandon Biden, making him a scapegoat, laying the blame for all the failures of the last year and a half on him.