Հուլիսի 12-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունեց Շվեյցարիայի Համադաշնության նորանշանակ դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
ԱԳՆ-ից NEWS.am_ին հայտնում են, որ նախարարի տեղակալը շնորհավորեց դեսպան Ռոզենկրանցին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` համոզմունք հայտնելով, որ դեսպանն իր նպաստը կբերի Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու խորացմանը։
Երկուստեք պատրաստակամություն հայտնվեց գործադրել բոլոր ջանքերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա ներուժի լիարժեք իրացման ուղղությամբ։
Նախարարի տեղակալը Շվեյցարիայի դեսպանին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության առնչությամբ առկա զարգացումները և հայկական կողմի դիրքորոշումը։

Заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Ованнисян 12 июля принял новоназначенного посла Швейцарской Конфедерации Лукаса Розенкранца в связи с вручением копий верительных грамот. Об этом сообщает пресс-служба МИД.
Заместитель министра поздравил посла Розенкранца с вступлением в должность, выразив уверенность, что посол внесет свой вклад в дальнейшее укрепление и углубление отношений между Арменией и Швейцарией.
Была выражена обоюдная готовность приложить все усилия для полноценной реализации имеющегося потенциала в сферах, представляющих взаимный интерес.
Заместитель министра представил послу Швейцарии развития в связи с нагорно-карабахским конфликтом и позицию армянской стороны.