Հուլիսի 12-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունեց Շվեյցարիայի Համադաշնության նորանշանակ դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
ԱԳՆ-ից NEWS.am_ին հայտնում են, որ նախարարի տեղակալը շնորհավորեց դեսպան Ռոզենկրանցին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` համոզմունք հայտնելով, որ դեսպանն իր նպաստը կբերի Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու խորացմանը։
Երկուստեք պատրաստակամություն հայտնվեց գործադրել բոլոր ջանքերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա ներուժի լիարժեք իրացման ուղղությամբ։
Նախարարի տեղակալը Շվեյցարիայի դեսպանին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության առնչությամբ առկա զարգացումները և հայկական կողմի դիրքորոշումը։

Armenia Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received Lukas Rosenkranz, the newly appointed Ambassador of the Swiss Confederation, on the occasion of presenting the copies of his credentials, the Ministry's press service reported.
The Deputy Minister congratulated Ambassador on the occasion of assuming the position and expressed confidence that the Ambassador will have his contribution to the further strengthening and deepening of relations between Armenia and Switzerland.
The sides expressed readiness to make all efforts to fully realize the existing potential in the spheres of mutual interest.
The Deputy Minister presented to the Swiss Ambassador the developments in the Nagorno-Karabakh conflict and the position of the Armenian side.