Տրանսպորտային ոստիկանությունը ընկել էր հարբած հայաստանցու հետեւից, ով խիզախություն էր անում թրթուրավոր տրակտորի վրա: Ինչպես պարզվել է, նա ռելսերի վրա էր քշում:
Ներքին գործերի նախարարության Բելովսկյան բաժանմունքի ներկայացուցիչ Աննա Կայկը «Ինտերֆաքս-Սիբիր» գործակալությանը հաղորդել է, որ դեպքը կարող էր ողբերգական ավարտ ունենալ, եթե տրակտորիստը չհասցներ դուրս գալ ռելսերից մինչեւ գնացքի ժամանումը:
«Ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են տրակտորիստին դաշտում: Վարորդական իրավունք նա չի ունեցել, սակայն զննման արդյունքում նրա արյան մեջ ալկոհոլի առկայություն է հայտնաբերվել»,- ասել է գերատեսչության ներկայացուցիչը:
«Տրակտորիստի դեմ, ում խոսքերով` ինքը ընթրիքի էր շտապում, ակտ է կազմվել, թրթուրավոր տրակտորը բռնագրավվել է»,- հաղորդել է նա:

На Кузбассе транспортная полиция гналась за нетрезвым выходцем из Армении, который лихачил на гусеничном тракторе. Как выяснилось, он катался по рельсам.
Представитель Беловского линейного отдела УВД на транспорте Анна Кайка сообщила агентству «Интерфакс-Сибирь» , что курьезный случай мог закончиться трагично, если бы тракторист не успел съехать с путей до приближения поезда.
«Нарушитель, совместно с сотрудниками ГИБДД был задержан уже в поле. Водительских прав у него не оказалось, однако результаты освидетельствования показали наличие в крови алкоголя», - сказала представитель ведомства.
«На водителя трактора, спешившего, по его словам, на ужин, составлен протокол, гусеничный трактор был изъят», - сообщила она.