Հուլիսի 13-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ Հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը, NEWS.am–ին տեղեկացնում են ԱԽ գրասենյակից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բրյուսելյան գործընթացի, ինչպես նաև հանդիպումների արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը:

Secretary of the Armenian Security Council Armen Grigoryan met with EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar on Wednesday.
The meeting was attended by the head of the EU delegation to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin, the Council's press service informed Armenian News-NEWS.am.
During the meeting, the sides discussed the Brussels process of normalizing Armenian-Azerbaijani relations, as well as the implementation of the agreements reached during the meetings.