Իրանը եւ Թուրքիան ստորագրել են ութ փաստաթուղթ եւ փոխըմբռնման հուշագրեր երկու երկրների նախագահների ներկայությամբ։
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի Իրան այցի շրջանակում երկու երկրների պաշտոնական անձանց միջեւ ստորագրվել են ութ փաստաթուղթ եւ փոխըմբռնման հուշագրեր տարբեր ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ։
Դրանց թվում են Իրանի եւ Թուրքիայի միջեւ երկարաժամկետ համագործակցության համալիր պլանը, համաձայնագիրը սոցիալական ապահովման եւ սպորտի զարգացման, փոքր տնտեսական ձեռնարկությունների աջակցման ոլորտում, համագործակցությունը ռադիոյի եւ հեռուստատեսության ոլորտում եւ համագործակցությունը Ներդրումների իրանական կազմակերպության, տնտեսական եւ տեխնիկական օգնության վարչության եւ Թուրքիայի նախագահի ներդրումների գծով վարչության միջեւ։

Iran and Turkey signed eight documents and memorandums of understanding in various fields in the presence of the presidents of the two countries.
Eight documents and memorandums of understanding on cooperation in various fields were signed between officials of the two countries in the presence of Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Iran.
These include a comprehensive plan for long-term cooperation between Iran and Turkey, an agreement on social welfare and sports development, support for small economic enterprises, cooperation in the field of radio and television, and cooperation between the Iranian Investment, Economic and Technical Assistance Organization and the Turkish Presidential Administration for Investment.