Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կռուին՝ Բելգիայի Ազգային տոնի առթիվ: Նամակում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Բելգիայի ժողովուրդների ավանդական բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ամրապնդումը:
Այս տարի մարտին Հայաստանի Հանրապետությունն ու Բելգիայի Թագավորությունը նշեցին դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, ինչը ևս մեկ առիթ է գնահատելու ընդհանուր արժեհամակարգի և սկզբունքների վրա հիմնված մեր պարտավորությունները՝ ապագայում ևս զարգացնելու մեր համագործակցությունը, նպաստելու խաղաղության և կայուն զարգացման հաստատմանը Եվրոպական ընտանիքում և ամբողջ աշխարհում:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով Հայաստանի և Բելգիայի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ և ընդլայնվել երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում:

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia on Thursday sent a congratulatory message to Prime Minister Alexander De Croo of Belgium on the occasion of the Belgian National Day. The message reads as follows, in particular:
“I attach great importance to the continuous development and strengthening of interstate relations based on traditional friendship between the peoples of Armenia and Belgium.
In March this year, the Republic of Armenia and the Kingdom of Belgium celebrated the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations, which is another occasion to evaluate our commitments based on a common system of values and principles, to further develop our cooperation in the future, to contribute to the establishment of peace and sustainable development in the European family and around the world.
I am sure that through joint efforts, the mutually beneficial cooperation between Armenia and Belgium will continue to develop and expand in bilateral and multilateral formats, including within the framework of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.