ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր՝ հուլիսի 26-ին, ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարությունյից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ կառավարությանը Հայաստանում նախաձեռնված բարեփոխումների իրականացման գործում ցուցաբերած աջակցության համար: Այնուհետեւ նախարարը հյուրերին է ներկայացրել Կառավարության 5-ամյա ծրագրի առաջնահերթությունները եւ Ֆինանսների նախարարության վարած ֆիսկալ քաղաքականության օրակարգը:
ԱՄՆ դեսպան Լինն Թրեյսին նախարարին հայտնել է ամերիկյան կողմի պատրաստակամությունը շարունակելու ցուցաբերել աջակցություն ինչպես կարճաժամկետ ծրագրերի, այնպես էլ երկարաժամկետ ռազմավարական բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում բարենպաստ ներդրումային միջավայր ստեղծելու հնարավորությունների եւ հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման հեռանկարի շուրջ:

YEREVAN. – Minister of Finance Tigran Khachatryan on Tuesday received a delegation led by US Ambassador to Armenia Lynne Tracy, the Ministry of Finance of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
Khachatryan thanked the US government for its assistance in the implementation of reforms launched in Armenia. Then the minister presented to the guests the priorities of the Armenian government's five-year plan, and the agenda of the fiscal policy of the Ministry of Finance.
Ambassador Tracy, in turn, informed to the minister the willingness of the American side to continue rendering assistance for the implementation of both short-term programs and long-term strategic reforms in Armenia.
At the ensuing meeting, the interlocutors exchanged views on the possibilities of creating a favorable investment climate in Armenia and the prospects for the development of Armenian-American collaboration in this regard.