Հայ-վրացական սահմանին այսօր՝ օգոստոսի 19-ին, կհանդիպեն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հանդիպումը: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Խաչատրյանը։
Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցում է «Բարեկամություն» կամրջի պաշտոնական բացման:
Նշենք, որ Հայ-վրացական սահմանի Սադախլո-Բագրատաշեն անցակետում «Բարեկամություն» անունը կրող կամրջի շինարարության մեկնարկը տրվել էր 2021 թվականի մայիսին: Երկու մասից բաղկացած նոր կամուրջը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին, թողունակությունն ավելի մեծ է լինելու: Այն փորձնական շահագործման է հանձնվել օգոստոսի սկզբին։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян и глава правительства Грузии Ираклий Гарибашвили 19 августа встретятся на армяно-грузинской границе. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am начальник управления информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра РА Армен Хачатрян.
Пашинян примет участие в церемонии официального открытия моста «Дружба».
Отметим, что старт строительству был дан в мае 2021 года. Новый мост, состоящий из двух частей, соответствует международным стандартам, пропускная способность будет больше. В начале августа мост пробно был введен в эксплуатацию.