Լիբիացի ապստամբները ձերբակալել են Մուամար Քադաֆիի եւս մեկ որդու` Սաադիին: Այդ մասին, ինչպես հաղորդում է Reuters-ը, հայտնել է «Ալ-Արաբիա» հեռուստաալիքը` վկայակոչելով Անցումային խորհուրդը, որն դե-ֆակտո ղեկավարում է երկիրը:
Քադաֆիի մյուս երկու որդիները` Սաիֆն ու Մոհամմեդը եւս գտնվում են ապստամբների ձեռքում: 38-ամյա Սաադի Քադաֆին ֆուտբոլիստի կարիերա էր ընտրել: Լիբիական թիմերում հանդես գալով նա երբեմն հայտնվում էր իտալական «Պերուջա»-ի կամ «Ուդինեզե»-ի կազմում: Նա Լիբիայի ազգային հավաքականի ավագն էր եւ ֆուտբոլային ասոցիացիայի նախագահը:
2011թ. մարտին նա անձամբ էր ղեկավարում Բենղազիում ապստամբների դեմ գործողությունները եւ հրամայել էր կրակել անզեն մարդկանց վրա:

Ливийские повстанцы захватили еще одного сына Муамара Каддафи, Саади. Об этом, как передает Reuters, сообщает телеканал «Аль-Арабия», со ссылкой на главу повстанческого Переходного совета, де-факто руководящего страной.
Два других сына Каддафи, Саиф и Мохаммед, также находятся у повстанцев, передает Reuters.
Саади Каддафи, 1973 года рождения, избрал карьеру футболиста. После выступлений в ливийских командах, он эпизодически (всего на один матч) появлялся в составах итальянских «Перуджи» и «Удинезе». Он был капитаном сборной Ливии и президентом национальной футбольной ассоциации.
Одна из публикаций BBC марта 2011 г. приводит слова ливийского военнослужашщего, заявившего, что прибыв во второй по величине город страны, Бенгази, Каддафи отдал распоряжение стрелять по безоружным демонстрантам.