Երեւանի Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի կազմակերպիչ, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան, Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ քայլեց դեպի ՀՀ կառավարության շենքը եւ ցանկանում է հանդիպել վարչապետ Փաշինյանին։
Նա հայտնեց, որ կառավարության շենքը շրջափակել չի նախատեսում։
«Ես նրան իշխանությունից հեռանալու երեք սցենար կներկայացնեմ։ Եթե նա ​​ստոգրի իր հրաժարականի դիմումը, ապա կխնդրեմ պատճեններ անել։ Մի պատճենը կուղարկեմ նախագահական, մյուսը կբերեմ ու ցույց կտամ հրապարակում հավաքված քաղաքացիներին։ Եթե ​​ոչ, ապա ես կներկայացնեմ իրադարձությունների զարգացման երկու մյուս սցենարները»,- հավելեց Ղազարյանը։
Հիշեցնենք, որ Հանրապետության հրապարակում հանրահավաք է անցկացվում՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով

The organizer of the rally in Yerevan's Republic Square, former Armenian Ambassador to Poland and former head of the Constitutional Court Office Edgar Ghazaryan, accompanied by media representatives, went to the Armenian Government building and wants to meet with Prime Minister Pashinyan.
He said he has no plans to surround the Cabinet building.
"I will present him with three scenarios for leaving power. If he leaves his signature on his resignation statement, I will ask for photocopies. One photocopy I will send to the presidential administration, another I will bring and show to the citizens gathered in the square. If not, I will present two other scenarios of developments," Ghazaryan added.
A rally is being held in Yerevan's Republic Square demanding the resignation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.