Երեւանի Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի կազմակերպիչ, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան, Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ քայլեց դեպի ՀՀ կառավարության շենքը եւ ցանկանում է հանդիպել վարչապետ Փաշինյանին։
Նա հայտնեց, որ կառավարության շենքը շրջափակել չի նախատեսում։
«Ես նրան իշխանությունից հեռանալու երեք սցենար կներկայացնեմ։ Եթե նա ​​ստոգրի իր հրաժարականի դիմումը, ապա կխնդրեմ պատճեններ անել։ Մի պատճենը կուղարկեմ նախագահական, մյուսը կբերեմ ու ցույց կտամ հրապարակում հավաքված քաղաքացիներին։ Եթե ​​ոչ, ապա ես կներկայացնեմ իրադարձությունների զարգացման երկու մյուս սցենարները»,- հավելեց Ղազարյանը։
Հիշեցնենք, որ Հանրապետության հրապարակում հանրահավաք է անցկացվում՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով

Организатор митинга на Площади Республики Еревана экс-посол Армении в Польше, экс-глава аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян в сопровождении представителей СМИ направился к зданию Правительства Армении и хочет встретиться с премьер-министром Пашиняном.
Он сообщил, что не планирует окружить здание кабмина.
«Я представлю ему три сценария ухода из власти. Если он оставит свою подпись под заявлением о своей отставке, то я попрошу сделать ксерокопии. Одну ксерокопию я отправлю в администрацию президента, еще одну – принесу и покажу собравшимся на площади гражданам. Если нет, то я представлю два других сценария развития событий», – добавил Казарян.
Напомним, что на Площади Республики Еревана проходит митинг с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна.