Թուրքական պաշտպանական Baykar ընկերությունը բացառել է իր Bayraktar անօդաչու թռչող սարքերը Ռուսաստան մատակարարելու հնարավորությունը։ Այս մասին ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Հալուք Բայրաքթարը «Բի-բի-սի»-ի ռուսական ծառայության հարցազրույցում։
Բայրաքթարն ընդգծել է, որ փողը եւ նյութական արժեքներն ընկերության համար առաջնահերթություն չեն։
«Ուկրաինայի հետ մեր բարեկամությունը եւ համագործակցությունն արդեն երկար տարիների պատմություն ունեն։ Ուստի, որքան էլ որ մեզ փող առաջարկեն, անկեղծ ասած, չի կարող խոսք լինել այն մասին, որպեսզի ներկա իրավիճակում նրանց հանձնենք անօդաչուներ»,- ասել է Baykar-ի տնօրենը՝ պատասխանելով Մոսկվային անօդաչուների վաճառիք հնարավորության մասին լրագրողների հարցին։
Բայրաքթարն ավելացրել է, որ իր ընկերությունը լիովին աջակցում է Ուկրաինային, եւ «ոչինչ չի մթագնի համագործակցությունն» այդ երկրի հետ՝ «անկախ այն բանից, թե ինչ գումար կառաջարկվի»։

Turkish defense company Baykar has ruled out the possible supply of its Bayraktar drones to Russia, the company's CEO Haluk Bayraktar told BBC Russian Service.
Bayraktar said that money and material values are not a priority for the company.
"Our friendship and cooperation with Ukraine has lasted for many years. So no matter how much money they offer us, frankly, it's out of the question to hand them over in this situation," Baykar's head said when asked by journalists about the possibility of selling the drones to Moscow.
Bayraktar added that his company fully supports Ukraine and "nothing will overshadow cooperation" with that country, "no matter how much money is offered."