Երեւանում օգոստոսի 22-23-ը կայացել է հայ-իսրայելյան քաղաքական խորհրդակցությունների հերթական փուլը, որը վարել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը եւ Իսրայելի ԱԳՆ քաղաքական տնօրեն Փինխաս Ավիվին։
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իսրայել համագործակցությանը վերաբերող խնդիրներ, մերձավորարեւելյան ու հարավկովկասյան տարածաշրջաններում տեղի ունեցող զարգացումները, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Օգոստոսի 23-ին իսրայելյան պատվիրակությունն այցելել է Մայր Աթոռ սբ. Էջմիածին եւ հանդիպում ունեցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ հետ, այնուհետեւ պատվիրակության անդամներն այցելել են Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հուշարձան եւ թանգարան։

YEREVAN. - Armenia and Israel held a regular round of political consultations on August 22-23.
Armenian delegation was headed by Deputy Foreign Minister Arman Kirakosyan, while Israeli delegation by Pinchas Avivi from European and Eurasian department at Israeli MFA.
The sides discussed issues related to bilateral cooperation, developments in the Middle East and South Caucasus, as well as other issues of mutual interest, MFA press service informed Armenian News-NEWS.am.
The Israeli delegation visited Mother See of Holy Etchmiadzin to meet with head of Armenian Apostolic Church Catholicos Karekin II. They also visited Memorial to the Armenian Genocide victims and Genocide Museum.