Երեւանում օգոստոսի 22-23-ը կայացել է հայ-իսրայելյան քաղաքական խորհրդակցությունների հերթական փուլը, որը վարել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը եւ Իսրայելի ԱԳՆ քաղաքական տնօրեն Փինխաս Ավիվին։
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իսրայել համագործակցությանը վերաբերող խնդիրներ, մերձավորարեւելյան ու հարավկովկասյան տարածաշրջաններում տեղի ունեցող զարգացումները, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Օգոստոսի 23-ին իսրայելյան պատվիրակությունն այցելել է Մայր Աթոռ սբ. Էջմիածին եւ հանդիպում ունեցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ հետ, այնուհետեւ պատվիրակության անդամներն այցելել են Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հուշարձան եւ թանգարան։

В Ереване 22-23 августа прошел очередной тур армяно-израильских политических консультаций, прошедший под председательством заместителя министра иностранных дел Армении Армана Киракосяна и политического директора МИД Израиля Пинхаса Авиви.
Как сообщили Новости Армения - NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, в ходе консультаций были обсуждены вопросы армяно-израильского сотрудничества, процессы в ближневосточном и южнокавказском регионах, а также ряд других вопросов, представляющих взаимный интерес.
23 августа израильская делегация посетила Первопрестольный святой Эчмиадзин, где провела встречу с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым. Члены делегации посетили также Мемориал жертвам Геноцида армян, а также музей Геноцида армян.