Վրաստանում ձերբակալել են երկու երիտասարդների, որոնք, ըստ Հայ առաքելական եկեղեցու վրացական թեմի, օգոստոսի 19-ին հարբած վիճակում մտել են Թբիլիսիի Հավլաբար թաղամասի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցի եւ ագրեսիվ ու անհարգալից վարք են դրսեւորել եկեղեցու նկատմամբ:
Վրացական ոստիկանությունն արդեն քննչական գործողություններ է իրականացնում: Եկեղեցու աշխատակիցներն ու ականատեսները ցուցմունքներ են տվել, հաղորդում է «Գրուզիա online»-ը:
Վրաստանի ոստիկանությունը քրեական գործ է հարուցել, սակայն չի նշվում, թե որ հոդվածով: Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը հայտնել է, որ այժմ սպասում են արդյունքներին:

В Грузии задержаны двое молодых людей, которые, согласно Грузинской епархии Армянской Апостольской церкви, 19 августа, находясь в нетрезвом состоянии, вошли в армянскую церковь Сурб Эчмиадзин в Авлабаре, Тбилиси, и позволили себе агрессивное и неуважительное отношение к церкви.
Грузинская полиция уже начала проводить следственные действия. Сотрудники церкви и очевидцы дали показания, сообщает «Грузия online».
Полиция Грузии возбудила уголовное дело, отмечает портал, однако не уточняет, по какой статье.
Епископ Вазген Мирзаханян сообщил, что сейчас они ждут результатов.
«Честно говоря, мы не сторонники того, чтобы молодых людей судили. Возможно, нужды в этом нет. Просто пусть они получат то наказание, какое следует, чтобы это послужило уроком для других», - отметил он.