Հայաստանը վեց իրանցի բանտարկյալ է արտահանձնել Երեւանում Իրանի դեսպանատուն, նրանք նախօրեին տեղափոխվել են Թեհրան։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության մարդու իրավունքների եւ միջազգային հարցերով արդարադատության փոխնախարար Ֆաթթահ Ահմադին, փոխանցում է Mehr-ը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում Իրանի քաղաքացիները դատապարտվել են թմրամիջոցների եւ արգելված նյութերի մաքսանենգության համար։ Մնացած ժամկետը նրանք կանցկացնեն Իրանի բանտերում։
Նա նշել է, որ սա իրանցի բանտարկյալների 11-րդ արտահանձնումն է Հայաստանից՝ երկու երկրների միջեւ բանտարկյալների արտահանձնման համաձայնագրի շրջանակներում։

Армения экстрадировала шестерых иранских заключенных в посольство Ирана в Ереване, они были доставлены в Тегеран накануне. Об этом заявил заместитель министра юстиции по правам человека и международным делам ИРИ Фаттах Ахмади, передает Mehr.
По его словам, иранские граждане были осуждены в Армении за контрабанду наркотиков и запрещенных веществ. Оставшийся срок они отбудут в иранских тюрьмах.
Он отметил, что эта 11-ая экстрадиция иранских заключенных из Армении в рамках соглашения между двумя странами об экстрадиции заключенных.