Հայաստանը վեց իրանցի բանտարկյալ է արտահանձնել Երեւանում Իրանի դեսպանատուն, նրանք նախօրեին տեղափոխվել են Թեհրան։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության մարդու իրավունքների եւ միջազգային հարցերով արդարադատության փոխնախարար Ֆաթթահ Ահմադին, փոխանցում է Mehr-ը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում Իրանի քաղաքացիները դատապարտվել են թմրամիջոցների եւ արգելված նյութերի մաքսանենգության համար։ Մնացած ժամկետը նրանք կանցկացնեն Իրանի բանտերում։
Նա նշել է, որ սա իրանցի բանտարկյալների 11-րդ արտահանձնումն է Հայաստանից՝ երկու երկրների միջեւ բանտարկյալների արտահանձնման համաձայնագրի շրջանակներում։

Armenia extradited six Iranian prisoners to the Iranian embassy in Yerevan, they were brought to Tehran the day before, said Deputy Minister of Justice for Human Rights and International Affairs of the Islamic Republic of Iran Fattah Ahmadi, reports Mehr.
According to him, Iranian citizens were convicted in Armenia for smuggling drugs and prohibited substances. They will serve the rest of their time in Iranian prisons.
He noted that this is the 11th extradition of Iranian prisoners from Armenia within the framework of the agreement between the two countries on the extradition of prisoners.