Գիզայում գտնվող Սակկարա հայտնի գերեզմանատանը հնագետները հայտնաբերել են սպիտակ պանրի մի քանի բլոկներ, որոնք թվագրվում են Հին Եգիպտոսի 26-րդ դինաստիայի ժամանակներին (մ.թ.ա. 664-525 թթ.):
Երկրի հնությունների նախարարության հայտարարության մեջ ասվում է, որ գտածոն հայտնաբերվել է առաքելության վեցերորդ սեզոնի պեղումների առաջին փուլի ժամանակ:
Հայտնաբերվել են պանրով մի քանի կավե սափորներ, որոնց վրա գրառումները հին եգիպտական գրությամբ են արված, ինչպես նաեւ մի շարք այլ տարաներ, որոնք, ինչպես նախատեսվում է, կբացվեն առաջիկա օրերին։
Սակկարայում պահվում է Եգիպտոսի մասունքների ամենամեծ հավաքածուներից մեկը: 2018 թվականից այս տարածքում մի շարք աղմկահարույց գտածոներ են հայտնաբերվել, այդ թվում՝ ավելի քան 100 սարկոֆագների պահոց, որի մասին 2020 թվականին Netflix-ը վավերագրական ֆիլմ է նկարահանել:

Archaeologists have discovered several blocks of white cheese dating back to the 26th dynasty of ancient Egypt (664-525 B.C.) in the famous Saqqara necropolis at Giza.
The country's Ministry of Antiquities said in a statement that the find was made during the first round of excavations of the sixth season of the mission.
Several earthen cheese vessels inscribed with Demotic script, an ancient Egyptian script, were discovered, as well as a number of other containers that are expected to be uncovered in the coming days.
The Saqqara necropolis houses one of Egypt's largest collections of relics. Since 2018, various missions in the area have uncovered a number of high-profile finds, including a cache of more than 100 sarcophagi about which a 2020 Netflix documentary was made.