Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին եւ նրա իշխանությունը, կրկնելով Լիբիայի ճանապարհը, անպայմանորեն «կջարդեն իրենց վիզը», օգոստոսի 25-ին «Ալիա» թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է վրացական ընդդիմության առաջնորդ, «Միասնական Վրաստան» դեմոկրատական շարժման ղեկավար, Վրաստանի խորհրդարանի նախկին խոսնակ Նինո Բուրջանաձեն։
Նա կարծում է, որ Վրաստանում «ամեն բան կլինի այնպես, ինչպես Լիբիայում»։ Լիբիայի նախագահ Մուամար Քադաֆիին եւ Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիին համեմատելու ժամանակ Բուրջանաձեն նշել է, որ Քադաֆին «Սահակաշվիլիից ավելի տղամարդ գտնվեց»։
«Քադաֆին չորս ամիս է՝ պայքարում է ՆԱՏՕ-ի ուժերի դեմ, իսկ Սահակաշվիլին մեկուկես օր չդիմադրեց ռուսական բանակի դեմ»,- ասել է Նինո Բուջանաձեն։ «Եթե չփրկենք երկիրը, այս անպատասխանատու, ոչ ադեկվատ իշխանության պայմաններում մեզ հետ վատագույնը կպատահի»,- հայտարարել է նա։

Президент Грузии Михаил Саакашвили и его власть обязательно «сломают себе шеи», повторив путь Ливии, заявила 25 августа лидер оппозиции, руководитель «Демократического движения «Единая Грузия», экс-спикер парламента Нино Бурджанадзе в интервью газете «Алиа», передает «Грузия online».
Бурджанадзе считает, что в Грузии «произойдет все, как в Ливии». При этом, сравнивая ливийского лидера Муамара Каддафи с грузинским президентом, она отметила, что тот «оказался намного мужественнее Саакашвили».
«Каддафи четвертый месяц борется с силами НАТО, а Саакашвили полтора дня не выдержал против российской армии», - сказала Нино Бурджанадзе. «Если не спасем страну, у нас произойдет худшее в условиях этой безответственной, бессовестной, неадекватной власти», - заявила она.