Այս գիշեր Ադրբեջանը հարձակվել է Հայաստանի վրա՝ խախտելով երկրի տարածքային ամբողջականությունը։ Այս մասին Twitter-ի իր էջում գրել է ֆրանսիացի պատգամավոր Սաբրինա Ագրեստի-Ռուբաշը։
«Այս գիշեր իմ մտքերը Հայաստանի և հայերի հետ են։ Ադրբեջանը լայնածավալ հարձակման է անցել՝ հերթական անգամ խախտելով մեր բարեկամ երկրի տարածքային ամբողջականությունը. Վաղը ես անմիջապես կդիմեմ ԱԳ նախարար Քեթրին Քոլոնեին, որպեսզի Ֆրանսիան աջակցի Հայաստանին»,- գրել է նա։
Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել մեկ այլ ֆրանսիացի քաղաքական գործիչ՝ Պրովանս-Ալպեր շրջանային խորհրդի նախագահ Ռենո Մուզելիեն. «Հատկապես մտահոգիչ են այն լուրերը, որոնք մեզ հասնում են Հայաստանից։ Եթե հաստատվի Ադրբեջանի այս հարձակումը Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա, ապա միջազգային արձագանքը պետք է լինի անհապաղ և կոլեկտիվ»։

Сегодня вечером Азербайджан напал на Армению, нарушив территориальную целостность страны. Об этом на своей странице в Twitter написала французский депутат Сабрина Агрести-Рубаш.
«В этот вечер мои мысли с Арменией и армянами. Азербайджан предпринял широкомасштабное наступление, в очередной раз нарушив территориальную целостность дружественной для нас страны. Завтра я немедленно обращусь к министру иностранных дел Катрин Колонне, чтобы Франция поддержала Армению»,- написала она.
С аналогичным заявлением выступил и другой французский политик, председатель регионального совета Прованс-Альпы Рено Мюзелье: «Новости, доходящие до нас из Армении, особенно тревожны. Если это нападение Азербайджана на суверенную территорию Армении подтвердится, международная реакция должна быть немедленной и коллективной».