Գերմանական Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) պարբերականը կանխատեսել է 400 մարդու մահ, թալան եւ քաոս Գերմանիայի մեկ առանձին վերցրած շրջանում էլեկտրականության անջատման առաջին 96 ժամվա ընթացքում։
Իրադարձությունների նման զարգացում է կանխատեսվել Ռայնհաու-Թաունուս շրջանի համար (Հեսեն)։ Նշվել է, որ երկու ժամ հետո կդադարի աշխատել պահպանման եւ հրշեջ ծառայությունների մեծ մասի ազդանշանման համակարգը, ութ ժամ հետո շարքից դուրս կգան վթարային-փրկարարական ծառայությունների կապի միջոցները։
Մեկ օր հետո կդադարեն գործել մաքրման կայանները, իսկ մինչ այդ կսկսվի նախրի գլխաքանակի զանգվածային անկումը։ Իսկ եթե էլեկտրաէներգիա չլինի չորս եւ ավելի օր, ըստ պարբերականի, կսկսվեն թալան եւ հրդեհներ, որոնց հասցրած վնասը կհասնի 200 մլն եվրոյի։

The German newspaper Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) predicted more than 400 deaths in the first 96 hours, looting and chaos with a widespread blackout in a single German neighborhood.
A similar development was predicted for the Rheingau-Taunus area in the German state of Hesse. It is noted that after two hours, most security and fire alarms will stop working, after eight hours out of communication emergency services.
The first sewage treatment plants will stop working in twenty-four hours, and before that a mass cattle mortality will start. If there is no electricity for four days or more, there will be looting and fires, the damage of which will reach 200 million euros, according to the newspaper.