Բացի Ջերմուկի ուղղությունից, մյուս 5 ուղղություններում հակառակորդի ԶՈՒ ստորաբաժանումների հաջողությունները չեն կարող համեմատվել Ջերմուկի ուղղությամբ մխրճման խորությունների հետ: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Ջերմուկում Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը։
«Սակայն նաեւ կան ուղղություններում 1-2 կմ մխրճման խորություններ՝ Ներքին Հանդի ուղղությամբ, որոշակի դիրքային առավելություն ձեռք են բերել Շորժաների ուղղությամբ: Մյուս հատվածներում մեզ հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել: Իշխանասարի ուղղությամբ մոտ կես կմ խորությամբ հաջողություն են ունեցել»,-ասաց ԳՇ պետը:
Նշենք, որ Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներն այժմ Ջերմուկում են` ծանոթանալու ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքներին:

Apart from the direction of Jermuk city, the success of the Azerbaijani armed forces’ units in the other five directions cannot be compared with the depths of the penetration in the direction of Jermuk. Edvard Asryan, Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, stated about this at a meeting Friday in Jermuk, with the heads of diplomatic missions and international organizations accredited in Armenia.
"However, there are also 1-2km penetration depths in the directions—in the direction of Nerkin Hand [village], they have gained a certain positional advantage in the direction of the [villages of] Shorzhas. In other areas, we managed to push the adversary back. In the direction of Ishkhanasar [village], they have had success of a depth of about half a kilometer," added the chief of Armenian army General Staff.
The heads of diplomatic missions and international organizations accredited in Armenia are now in Jermuk to learn about the consequences of the latest Azerbaijani military aggression.