Բացի Ջերմուկի ուղղությունից, մյուս 5 ուղղություններում հակառակորդի ԶՈՒ ստորաբաժանումների հաջողությունները չեն կարող համեմատվել Ջերմուկի ուղղությամբ մխրճման խորությունների հետ: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Ջերմուկում Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը։
«Սակայն նաեւ կան ուղղություններում 1-2 կմ մխրճման խորություններ՝ Ներքին Հանդի ուղղությամբ, որոշակի դիրքային առավելություն ձեռք են բերել Շորժաների ուղղությամբ: Մյուս հատվածներում մեզ հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել: Իշխանասարի ուղղությամբ մոտ կես կմ խորությամբ հաջողություն են ունեցել»,-ասաց ԳՇ պետը:
Նշենք, որ Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներն այժմ Ջերմուկում են` ծանոթանալու ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքներին:

Успехи подразделений ВС Азербайджана на 5 направлениях не идут ни в какое сравнение с глубиной вторжения в направлении Джермука. Об этом заявил на встрече с участием послов 30 стран и представителей международных организаций в Джермуке 16 сентября начальник Генерального штаба ВС РА Эдуард Асрян.
«Однако есть и глубины вторжения в 1-2 км, в направлении Неркин ханда, они получили определенное позиционное преимущество и в направлении Шоржи. На других участках нам удалось отбросить противника назад. Противник зафиксировал успех и в направлении Ишханасара, на глубине около полукилометра», - заявил Асрян.
Отметим, что главы аккредитованных в Армении дипломатических миссий и международных организаций сейчас находятся в Джермуке, чтобы ознакомиться с последствиями азербайджанской военной агрессии.