Հայաստանի հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու եւ գույքի առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակություն կատարելու կասկածանքով սույն թվականի օգոստոսի 26-ին ձերբակալվել է Ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի նախկին հրամանատար, ոստիկանության գնդապետ Ստեփան Կարախանյանը։ Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից:
ՀՔԾ-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ոստիկանության Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի նախկին հրամանատարը, չարաշահելով պաշտոնեական լիազորությունները, Հայաստանի մարզերում ոստիկանության աշխատանքները կազմակերպելու համար իր ենթակայության տակ գտնվող առանձին վաշտերին հասանելիք եւ իրեն վստահված շուրջ 277 հազար լիտր բենզինից ըստ նպատակի հատկացրել է 121 հազար լիտրը, իսկ տարբերությունը՝ յուրացրել:
Ստացված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում օգոստոսի 25-ին հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, կազմվել էր քննչական խումբ, եւ կատարվում է նախաքննություն:

В рамках уголовного дела, находящегося в производстве Специальной следственной службы Армении, по подозрению в злоупотреблении должностными полномочиями и хищении в особо крупных размерах арестован бывший командир второго офицерского батальона Дорожной полиции Армении, полковник полиции Степан Караханян. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Специальной следственной службы Армении.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, командир второго офицерского батальона Дорожной полиции Армении Степан Караханян, злоупотребляя должностными полномочиями, из 227 тыс. литров бензина, доверенных ему, по назначению потратил только 121 тыс. литр, а разницу присвоил.
25 августа на основании полученных материалов в Специальной следственной службе Армении было возбуждено уголовное дело по второй части статьи 308 УК Армении и первого пункта третьей части статьи 179.