Սեպտեմբերի 27-ին Էստոնիայի Հանրապետությունում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Հովհաննես Իգիթյանը (նստավայրը՝ Վիլնյուս) իր հավատարմագրերն է հանձնել Էստոնիայի նախագահ Ալար Կարիսին։
Նախագահ Կարիսը շնորհավորել է դեսպան Իգիթյանին և վստահություն հայտնել, որ նա իր դիվանագիտական առաքելությունը կծառայեցնի հայ-էստոնական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնմանը։
Զրուցակիցները կարևորել են ընդհանուր արժեքների և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված երկու ժողովուրդների բարեկամական հարաբերությունները։
Դեսպան Իգիթյանը անդրադարձ է կատարել նաև Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ագրեսիային և դրա հետևանքներին, ինչպես նաև վերջինիս կողմից իրականացվող սահմանային հրադադարի պարբերաբար խախտումներին։ Շնորհակալություն հայտնելով նախագահ Կարիսին Ադրբեջանի ագրեսիայի վերաբերյալ Էստոնիայի կողմից արված հայտարարության համար՝ դեսպանը կոչ է արել առավել թիրախավորված կերպով դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիան Հայաստանի դեմ։

Newly appointed Armenian Ambassador to Estonia Hovhannes Igityan (residence in Vilnius) presented his credentials to Estonian President Alar Karis. The press service of the Armenian Foreign Ministry informed Armenian News-NEWS.am.
President Karis congratulated the ambassador and expressed confidence that he will use his diplomatic mission to further develop Armenian-Estonian relations and expand mutually beneficial cooperation.
The interlocutors stressed the importance of friendly relations between the two nations based on common values and mutually beneficial cooperation.
Ambassador Igitian touched upon the aggression unleashed by Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia and its consequences, as well as the regular violations of the ceasefire by Baku.
Thanking President Karis for the statements voiced by the Estonian side, the ambassador nevertheless called for a more purposeful condemnation of Azerbaijani aggression.