ԵՄ-ն որոշում է կայացրել առաքելություն ուղարկել հայ-ադրբեջանական սահման։ Այս մասին իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ արտգործնախարար Արարարտ Միրզոյաը։
«Ինձ հենց նոր տեղեկացրեցին, որ, կարծես, ԵՄ-ն որոշում է կայացել fact-finding mission ուղարկել հայ-ադրբեջանական սահման»,-ասել է Միրզոյանը։
Նա հիշեցրել է, որ հոկտեմբերի 6-ին  Պրահայում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի եւ Եվրախորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելի նախաձեռնությամբ հանդիպում է կայացել, որի ընթացքում համաձայնություն է ձեռք բերվել ԵՄ առաքելություն ուղարկել Հայաստան։

The European Union has decided to send a mission to the border between Armenia and Azerbaijan, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said at a meeting with Russian counterpart Sergey Lavrov.
"I have just been informed that it seems that the European Union has already decided to send such a fact-finding mission."
Mirzoyan recalled that French President Emmanuel Macron and EU representative Charles Michel held a meeting in Prague on October 6, during which an agreement was reached to send an EU mission to Armenia. "Then they will probably have a report," he said.