Պրահայում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Հայաստան֊Թուրքիա կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների՝ Թուրքիայում կամ Հայաստանում հանդիպելու վերաբերյալ որեւէ պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել:
«Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը՝ անդրադառնալով Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի այն հայտարարությանը, թե Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումներն այսուհետ կանցկացվեն Հայաստանում և Թուրքիայում:
- Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումներն այսուհետ  կանցկացվեն Հայաստանում և Թուրքիայում: Ինչպես կմեկնաբանեք Թուրքիայի արտգործնախարարի այս հայտարարությունը:
Պրահայում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Հայաստան֊Թուրքիա կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների՝ Թուրքիայում կամ Հայաստանում հանդիպելու վերաբերյալ որեւէ պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել։ Հնչել են տարբեր առաջարկներ՝ այդ թվում սահմանը դիվանագիտական անձնագիր կրող անձանց համար բացելու վերաբերյալ։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել աշխատանքային կարգով քննարկել այդ առաջարկները։

During the meeting in Prague no agreement was reached on the meeting of special envoys of Turkish-Armenian reconciliation process in Turkey or Armenia.
Armenpress was informed about this from official spokesman of Armenian Foreign Ministry Vahan Hunanyan referring to the statement of Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu, according to which special representatives of Armenia and Turkey will meet in Armenia and Turkey in the future.
- Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said meetings of special representatives of Armenia and Turkey will be held in Armenia and Turkey from now on. How do you interpret this statement of the Turkish Foreign Minister?
During the meeting in Prague there was no agreement on the meeting of special representatives of the Armenian-Turkish reconciliation process in Turkey or Armenia. Various proposals were made, including opening the border to holders of diplomatic passports. An agreement was reached to discuss these proposals in working order.