Երեկ հյուրընկալվել էի Ելիսեյան պալատում, սիրելի Բրիջիտ Մակրոնի կողմից։ այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում  հայտնել է  ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը:
«Տիկին Մակրոնին ներկայացրեցի, թե որքան է փոխվել Երեւանը 2018 թվականի հոկտեմբերից հետո, երբ տեր եւ տիկին Մակրոնները վայելեցին մեր քաղաքի տաք հյուրընկալությունը։ Ասացի՝ որ միայն պատկերացնել կարելի է, թե այս չորս տարվա ընթացքում դեռ որքան կզարգանար Հայաստանը, եթե չլիներ 2020 թվականի դավադիր պատերազմը։ Այդ դեպքում Եվրոպան մեր տարածաշրջանում արդեն իսկ կունենար հզոր, ժողովրդավար, ազատ եւ ուժեղ գործընկեր՝ ի դեմս Հայաստանի։ Բայց սա մի դժվար ճանապարհ է, որ Հայաստանը եւ հայ ժողովուրդը հաստատատակամ է անցնել, եւ մենք շնորհակալ ենք բոլոր բարեկամ երկրներին, ովքեր մեր կողքին կլինեն այդ ընթացքում»,- գրել է նա։

Yesterday at the Elysee Palace Anna Hakobyan, the wife of the Armenian Prime Minister, was received by Brigitte Macron, she wrote it on her Facebook.
She noted in particular:
"I presented to Mrs. Macron how much Yerevan has changed since October 2018, when Mr. and Mrs. Macron enjoyed the warm hospitality of our city. I said that one can only imagine how much Armenia would have evolved in those four years without the treacherous war of 2020. In that case, Europe would already have had a powerful, democratic, free and strong partner in our region, in the form of Armenia. But this is a difficult path, which RA and the Armenian people are ready to pass, and we are grateful to all the friendly countries, which will be with us during this period."