Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենը հայտնվել է սոցցանցերի օգտատերերի քննադատության կենտրոնում այն բանից հետո, երբ հարցազրույցի ընթացքում նրան հարցրել են, արդյոք առաջին տիկին Ջիլ Բայդենը 2024 թվականի նախագահական ընտրություններին կաջակցի իրեն, հայտնում է Fox News-ը։
Բայդենը սառել եւ նայել է հատակին, ինչը լրագրողին դրդել է շարունակել. «Պարոն նախագահ»:
«Իմ կինը մտածում է: Որ մենք շատ կարեւոր բան ենք անում, եւ ես չպետք է հրաժարվեմ դրանից», - ասել է Բայդենը նախքան նորից դադար տալը:
Հեռուստատեսային հարցազրույցի այս հատվածը քննադատական ​​ուշադրության է արժանացել սոցիալական ցանցերում, այդ թվում՝ Հանրապետական ​​ազգային կոմիտեի նախագահ Ռոննա ՄակԴանիելի կողմից, ով այդ դրվագը կոչել է «սարսափեցնող»:
«Ինչ խառնաշփոթ է», - գրել է Timcast News-ի գլխավոր խմբագիր Կասանդրա Մակդոնալդը:
«Կարծում եմ՝ որոշեցի քնել», - Twitter-ում նշել է ռադիոհաղորդավար Մարկ Դեւիսը:
«Ջո Բայդենը կարծես իսկապես քնել է այս հարցազրույցի ժամանակ», - գրել է Outkick-ի հիմնադիր Քլեյ Թրեւիսը:
«Անհամբեր սպասում եմ փաստերը ստուգողներին, որոնք կփորձեն դա բացատրել», - թվիթերում գրել է Fox News-ի թղթակից Քեթի Պավլիչը:
Այդ հարցազրույցի ընթացքում Բայդենը նշել է, որ, 2024 թվականին իր թեկնածության առաջադրման վերաբերյալ, պաշտոնական որոշում դեռեւս չի կայացրել, սակայն ասել է. «ես մտադիր եմ կրկին առաջադրվել»։ Բայդենը հավելել է, որ ինքը «ժամանակ ունի այդ որոշումը կայացնելու համար»։

US President Joe Biden drew criticism from social media after responding with a long pause when asked in an interview if first lady Jill Biden would support him running for office again in 2024, Fox News reported.
Biden then paused and looked down at the floor, prompting MSNBC's Jonathan Capehart to follow up with, "Mr. President?"
"Dr. Biden thinks that, my wife thinks that," Biden said before pausing again. "That we’re doing something very important, and I shouldn't walk away from it."
The clip received attention from critics on social media, including from Republican National Committee Chairwoman Ronna McDaniel, who called the exchange "scary."
"What a mess," Timcast News Editor-in-Chief Cassandra MacDonald posted.
"I think there’s a brief nap in there," radio host Mark Davis tweeted.
"Joe Biden seems to legit fall asleep during this interview," Outkick founder Clay Travis tweeted. "He just keeps getting worse."
"Looking forward to the fact checkers trying to explain this one," Fox News Contributor Katie Pavlich tweeted.
Before being asked about Jill Biden’s position on him running for president again, the 79-year-old president said that he has "not made that formal decision," but "it’s my intention to run again."