Իրանի անվտանգության ուժերը կալանավորել են Շիրազ քաղաքի Շահ Չերախ դամբարանում զինված հարձակման երկրորդ մասնակցին։ Այս մասին տեղեկացրել է Իրանի տեղեկատվության նախարար Էսմայիլ Խաթիբը։
«Շիրազում զինված հարձակմանը մասնակցած երկրորդ անձը կալանավորվել է իմամ Զամանի զինվորների ստորաբաժանման խմբի կողմից»,- ասել է նա, տեղեկացրել է Tasnim-ը։
Հոկտեմբերի 26-ի երեկոյան իրանական ԶԼՄ-ները տեղեկացրել էին, որ երեք անհայտ անձինք կրակ են բացել Շիրազ քաղաքի (գտնվում է Իրանի հարավում) Շահ Չերախ դամբարանի տարածքում. 13 մարդ զոհվել է, եւս 45 հոգի՝ վիրավորվել։

Iranian security forces have detained the second participant in the armed attack on the Shah Cherah Mausoleum in the city of Shiraz. This was announced by Esmail Khatib, head of Iran's Ministry of Information.
The second person involved in the armed attack in Shiraz was detained by a group from Imam Zaman's unit of soldiers, he said, Tasnim reported.
On Wednesday evening, October 26, Iranian media reported that three unidentified men opened fire on the grounds of the Shah Cherah Mausoleum in the southern Iranian city of Shiraz: 13 people were killed and 45 others were wounded.