Իրանի դատական մարմինները հայտարարել են, որ Իսրայելի Մոսադ հետախուզական ծառայության հետ կապերի համար դատապարտված անկարգությունների չորս մասնակիցներ կիրակի վաղ առավոտյան մահապատժի են ենթարկվել, հայտնում է IRNA-ն:
Չորս դատապարտվածներն են՝ Հոսեյն Օրդուխանադզեն, Շահին Իմանի Մահմուդաբաը, Միալդ Աշրաֆի Ատբատանը եւ Մանուչեխր Շահբանդի Բեջանդին։
Այս չորս մարդիկ կալանավորվել էին հունիսին Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի կողմից։ Ավելի ուշ դատարանը նրանց մահապատժի էր դատապարտել սիոնիստական ռեժիմի հետ համագործակցելու եւ մարդկանց առեւանգելու համար։
ԻՀՊԿ նախորդ հայտարարության համաձայն՝ խումբը Մոսադի պաշտոնյաներից հրահանգներ է ստացել, թե ինչպես օգտագործել մարտական հրացանները մարդկանց առեւանգելու համար՝ փոխարենը կրիպտոարժույթներ ստանալով:

Iran's judiciary announced that four rioters convicted of links to Israel's Mossad intelligence service were executed early Sunday morning, IRNA reported.
A statement from the judiciary named the four convicted as Hossein Ordukhanzadeh, Shahin Imani Mahmoudabad, Milad Ashrafi Atbatan, and Manouchehr Shahbandi Bejandi.
The four men were arrested in June by the Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC). A court later sentenced them to death for collaboration with the Zionist regime and kidnapping.
According to a previous IRGC statement, the group received instructions from Mossad officials on how to use assault rifles to kidnap people, receiving cryptocurrency in return.