Ադրբեջանական 1News.az կայքը հայտնել է խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ինչ-որ բանակցությունների մասին, որոնք, իբր, տեղի կունենան այսօր։
«Մոնիթորինգային խումբը, որը բաղկացած է բնապահպանության եւ բնական պաշարների նախարարության աշխատակիցներից, էկոնոմիկայի նախարարությանը կից գույքի հարցերով պետական ծառայությունից եւ AzerGold ՓԲԸ-ից, որը հետաքննելու է բնական պաշարների ապօրինի շահագործումը, դեկտեմբերի 3-ին կայացած հանդիպման արդյունքներով կշարունակի քննարկումները ռուսական խաղաղապահ ուժերի հրամանատարության հետ։ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովի հետ բանակցությունները տեղի կունենան Խոջալուի խաղաղապահների շտաբում։ Դեկտեմբերի 3-ին Խոջալուի ռուսական խաղաղապահ ուժերի շտաբում անցկացված քննարկումների արդյունքում սկսվել է գործունեության նշված ուղղություններով տարածքում աշխատանքների իրականացման ճանապարհային քարտեզի նախապատրաստումը՝ բնապահպանության եւ բնական պաշարների նախարարության եւ Ադրբեջանի այլ համապատասխան կառույցների մասնակցությամբ»,-ասվում է հրապարակման մեջ։

The Azerbaijani website 1News.az has reported about some negotiations with the command of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh (Nagorno-Karabakh)—and which will allegedly take place today.
"The monitoring group, which consists of employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources, the State Service on Property Issues is state service under the Ministry of Economy [of Azerbaijan], and AzerGold CJSC, which will investigate the illegal exploitation of natural resources, will continue discussions with the command of the Russian peacekeeping forces based on the results of the meeting held on December 3.
The negotiations with the commander of the Russian peacekeeping contingent, Major General Andrey Volkov, will take place at the peacekeepers’ headquarters in Khojaly. As a result of the discussions held at the Russian peacekeeping forces’ headquarters in Khojaly on December 3, the preparation of the roadmap for the implementation of the work in the area in the specified directions of activity began with the participation of the Ministry of Ecology and Natural Resources and other relevant agencies of Azerbaijan," the respective report says.