Իտալիայի վարչապետ Ջորջիա Մելոնին եւ նրա 6-ամյա դուստրը առցանց սպառնալիքներ են ստացել գործազուրկ տղամարդուց, որը զայրացած է աղքատության դեմ պայքարի սուբսիդիան կրճատելու կառավարության ծրագրերից: Reuters-ը` վկայակոչելով տեղի ոստիկանությանը, հայտնում է, որ 27-ամյա սիցիլիացին հետախուզման մեջ է սպառնալից պահվածքի համար։ Ոստիկանության հայտարարության մեջ ասվում է, որ նրա տանը խուզարկություն է կատարվել, իսկ Twitter-ում նրա էջը փակվել է։
Մելոնիի աջակողմյան կառավարությունը ցանկանում է սահմանափակել այսպես կոչված «քաղաքացիների եկամուտների» սխեման հաջորդ տարի՝ նախքան 2024 թվականին այդ միջոցը ամբողջությամբ վերացնելը, երբ այն կփոխարինվի նոր արտոնությամբ, որի մանրամասները դեռ պետք է հստակեցվեն:
Մելոնին, որը պաշտոնը ստանձնել է հոկտեմբերին, միշտ քննադատել է «քաղաքացիների եկամուտների» սխեման, որը ներդրվել է 2019 թվականին, պնդելով, որ աշխատունակ տարիքի մարդկանց չպետք է թույլ տրվի անվերջ ապրել պետական սուբսիդիաների հաշվին։

Italian Prime Minister Giorgia Meloni and her 6-year-old daughter have received online threats from an unemployed man angry about the government's plans to cut the anti-poverty subsidy.
A 27-year-old Sicilian man is under investigation for threatening behavior, Reuters reported, citing local police. Police said in a statement that his home has been searched and his Twitter account has been shut down.
Meloni's right-wing government wants to limit the so-called citizen's income scheme next year before completely repealing the measure in 2024, when it will be replaced by a new benefit whose details have yet to be finalized.
Prime Minister, who took office in October, has always been critical of Citizens Income, which was introduced in 2019, arguing that people of working age should not be allowed to live off government subsidies indefinitely.
According to the proposals included in the 2023 budget, currently being debated in Parliament, the payments to citizens would be canceled after eight months, except for households with children, people aged 60 and over and people with disabilities.