Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի հետ կապված վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև ԼՂ հայության իրավունքների և անվտանգության երաշխիքների ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգությանը, խաղաղությանն ու կայունությանն առնչվող խնդիրների, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման, տարածաշրջանի տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման գործընթացի շուրջ:
Կողմերը կարևորել են ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում և անդրադարձել առաքելության գործունեությանը:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է Պրահայում կայացած հանդիպման ձևաչափի համաձայն հետագա քննարկումների կարևորությունը:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, the press service of the Prime Minister reported.
The interlocutors discussed issues related to the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, the latest developments related to the Nagorno Karabakh issue, as well as ensuring the rights and security guarantees of the Nagorno Karabakh Armenians.
The sides exchanged thoughts on issues related to regional security, peace and stability, border delimitation between Armenia and Azerbaijan, and the process of unblocking the transport infrastructure of the region.
The parties emphasized the deployment of the EU civilian mission in Armenia and referred to its activities.
Prime Minister Pashinyan emphasized the importance of further discussions in the format of the Prague meeting.