Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ու ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնական Կարին Դոնֆրիդը քննարկել են Երեւանի եւ Բաքվի միջեւ խաղաղ գործընթացի հեռանկարները։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ը հայտնում է, որ Բայրամովը Դոնֆրիդին տեղեկացրել է խաղաղ համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ներկա վիճակի, հաղորդակցությունների բացման աշխատանքի եւ սահմանազատման հարցերի մասին։
«Դոնֆրիդն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն աջակցում է տարածաշրջանում կայունություն հաստատելու ջանքերին: Նա նշել է, որ կարեւոր է առաջ տանել խաղաղ գործընթացը՝ առաջնորդների եւ նախարարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov and U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Karen Donfried discussed prospects for the peace process between Yerevan and Baku.
According to the Azerbaijani Foreign Ministry, Bayramov briefed Donfried on the current state of negotiations on the peace agreement, work on opening communications and delimitation issues.
"Donfried stressed that the U.S. supports efforts to ensure stability in the region. She said it is important to move the peace process forward in accordance with the agreements reached between the leaders and ministers," the report noted.