Ռուսաստանը շարունակում է մնալ Հայաստանի առաջատար առեւտրատնտեսական գործընկերը։ Այս մասին Բիշքեկում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
ՌԴ նախագահի խոսքով՝ Հայաստանի ապրանքաշրջանառության ավելի քան 30 տոկոսը բաժին է ընկնում Ռուսաստանին։ Ռուսաստանի Դաշնությունը հանդիսանում է նաեւ հանրապետության տնտեսության առաջատար ներդրողներից մեկը, դա ներդրումների մոտ 40 տոկոսն է։
Պուտինը նաեւ հայտնել է, որ ընթացիկ տարվա առաջին 10 ամիսներին ապրանքաշրջանառության աճը կազմել է 67 տոկոս։ ՌԴ նախագահը սա անվանել է լուրջ եւ դրական ցուցանիշ։ Նրա խոսքով, այնուամենայնիվ, միշտ կան հարցեր, որոնք պետք է քննարկել, եւ ինքը ուրախ է հանդիպման հնարավորության համար։

Russia remains Armenia's leading trade and economic partner, Russian President Vladimir Putin said at a meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Bishkek.
According to the Russian President, over 30% of Armenia's trade turnover falls on Russia. Russia is also one of the leading investors in Armenia's economy, accounting for approximately 40% of investments.
Putin also said that over the first 10 months of this year the growth of trade turnover amounted to 67%. The head of the Russian state described it as a serious and positive indicator. According to him, nevertheless there are always questions which we need to discuss and he is glad to have the opportunity to meet.