Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհը Շուշիի հատվածում արդեն շուրջ 5 ժամ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը:
Նա նաեւ նշել է. «Քաղաքացիական» ու «բնապահպանական» քողի ներքո ադրբեջանական հատուկ ծառայողները հանցագործություններ են իրականացնում ադրբեջանական պետության ու ալիևյան ռեժիմի անունից: Այս միջոցով Ադրբեջանը ձգտում է հումանիտար աղետ առաջացնել Արցախում, ահաբեկել ու խուճապի ենթարկել մեր լիովին շրջափակված 120,000 բնակչությանը, ինչպես նաև հեղինակազրկել ռուս խաղաղապահների առաքելությունը:
Ադրբեջանական կողմը չարաչար սխալվում է ճնշման այս միջոցի կիրառման հարցում, եթե մտածում է, որ դրա հետևանքով զիջման ենք գնալու մեր արժեքների, սկզբունքների ու իրավունքների հաշվին: Մեր վճռականությունն անկոտրում է մեր սեփական հայրենիքում ապրելու և սեփական ճակատագիրը տնօրինելու առումով»:

Azerbaijan continues to close the only Artsakh-Armenia road in the Shushi section for almost 5 hours, Artak Beglaryan, adviser to Artsakh State Minister, wrote on Facebook.
"Under the cover of 'civilian' and 'environmental protection' Azerbaijani special forces are committing crimes on behalf of the Azerbaijani state and the Aliyev regime.
Thus, Azerbaijan seeks to create a humanitarian disaster in Artsakh, to frighten and terrorize our 120,000 fully besieged citizens, and to discredit the Russian peacekeeping mission.
The Azerbaijani side is seriously mistaken if it thinks that by applying this form of pressure it will force us to make concessions at the expense of our values, principles and rights.
Our determination to live in our own country and control our own destiny is unshakable," he wrote.
Beglaryan: Azerbaijan continues to close the only Artsakh-Armenia road in Shushi section for almost 5 hours