Արցախը ՀՀ և աշխարհի հետ կապող կյանքի միակ ճանապարհն արդեն 9 ժամ է շարունակում է փակ մնալ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարությունը:
«Հայաստանից Արցախ երթևեկող հարյուրավոր քաղաքացիների մի մասը ժամանակավոր մնացել է Գորիսում։
Առավոտից անորոշ ու սպասողական վիճակում են հայտնվել Արցախից դեպի ՀՀ մեկնող քաղաքացիները։
Ընդհատված է Շուշիի շրջանի Լիսագոր, Մեծ շեն, Հին շեն և Եղցահող գյուղերի տրանսպորտային կապը մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հետ։
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի։
Հիշեցնենք, որ քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

Единственная дорога, связывающая Арцах с  Арменией и миром, закрыта уже  9 часов. Об этом сообщает МВД Республики Арцах.
«Часть граждан, направлявшихся из Армении в Арцах, временно остановились в Горисе.
С самого утра граждане Арцаха, выезжающие из республики в Армению, оказались в неопределенном и выжидательном состоянии.
Прервано транспортное сообщение сел Лисагор, Мец Шен, Хин Шен и Егцаох Шушинского района со столицей Степанакертом.
О развитии ситуации будет предоставлена дополнительная информация.
Напомним, сегодня в 10:30 группа азербайджанцев в штатском перекрыла трассу Степанакерт-Горис, якобы по «экологическим причинам», - говорится в сообщении.