ԴիջիԹեք 2011 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել արդեն 62 կազմակերպություն։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից։ Ներկա դրությամբ ցուցահանդեսային տարածքի առաջին հարկն ամբողջությամբ զբաղեցված է, իսկ երկրորդ հարկը` 60%-ով:
Ցուցահանդեսին հայտ ներկայացրած կազմակերպություններից են` «Ապագա Թեքնոլոջիս», «Վիասֆեր Տեխնոպարկ», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «Յունիքոմփ», «Ինստիգեյթ», «ՋիԷնՍի-Ալֆա», Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամ, «Նեյշընլ Ինսթրումենթս», «Նորք» ՏՎԿ, «Մայքրոսոֆթ», «Սինոփսիս» եւ այլն։
Ցուցահանդեսին «Ճարտարագիտության աշխարհ» ընդհանուր տաղավարով հանդես կգան շուրջ 30 տեղական եւ միջազգային ճարտարագիտական ընկերություններ, որոնց թվում են Bitlis-MEN, Pegasus Logic, Olymp Engineering,  Ovak Technologies, Project Integration, Rafa Solutions, Innovative Solutions  ընկերությունները:
Այս տարի առանձին տաղավարով ցուցահանդեսում կներկայանա նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետությունը:
Ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսը կունենա 18.000 այցելու եւ 100 մասնակից ընկերություն: ԴիջիԹեք 2011 միջազգային ցուցահանդեսը այս տարի տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-9-ը։ Միջոցառումը կանցնի ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո, այն տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում:

YEREVAN. - Sixty-two companies have already applied for participation in DigiTec Information and Telecommunication Technologies Expo 2011, the Union of Information Technologies Enterprises informed Armenian News-NEWS.am.
Among the companies which have applied for participation are: Apaga Technologies, Viasphere Technopark, VivaCell-MTS, Unicomp, Instigate, GNC-Alpha, Enterprise Incubator Foundation, National Instruments, Nork TVK, Microsoft, and Synopsys.
The exhibition will also bring together local and international innovative engineering companies such as Bitlis-MEN, Pegasus Logic, Olymp Engineering, Ovak Technologies, Project Integration, Rafa Solutions, and Innovative Solutions.
The Nagorno-Karabakh Republic will be represented this year with a separate pavilion.
A total of 18,000 visitors and 100 companies are expected to attend the expo to be held at Yerevan’s Karen Demirchyan Sports and Concert Complex. The DigiTec Information and Telecommunication Technologies Expo will be held on October 7-9 and under the auspices of Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan.