ԴիջիԹեք 2011 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել արդեն 62 կազմակերպություն։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից։ Ներկա դրությամբ ցուցահանդեսային տարածքի առաջին հարկն ամբողջությամբ զբաղեցված է, իսկ երկրորդ հարկը` 60%-ով:
Ցուցահանդեսին հայտ ներկայացրած կազմակերպություններից են` «Ապագա Թեքնոլոջիս», «Վիասֆեր Տեխնոպարկ», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «Յունիքոմփ», «Ինստիգեյթ», «ՋիԷնՍի-Ալֆա», Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամ, «Նեյշընլ Ինսթրումենթս», «Նորք» ՏՎԿ, «Մայքրոսոֆթ», «Սինոփսիս» եւ այլն։
Ցուցահանդեսին «Ճարտարագիտության աշխարհ» ընդհանուր տաղավարով հանդես կգան շուրջ 30 տեղական եւ միջազգային ճարտարագիտական ընկերություններ, որոնց թվում են Bitlis-MEN, Pegasus Logic, Olymp Engineering,  Ovak Technologies, Project Integration, Rafa Solutions, Innovative Solutions  ընկերությունները:
Այս տարի առանձին տաղավարով ցուցահանդեսում կներկայանա նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետությունը:
Ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսը կունենա 18.000 այցելու եւ 100 մասնակից ընկերություն: ԴիջիԹեք 2011 միջազգային ցուցահանդեսը այս տարի տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-9-ը։ Միջոցառումը կանցնի ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո, այն տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում:

Для участия в международной выставке высоких технологий DigiTec 2011 заявки представили уже 62 организации. Об этом Новости Армеиии - NEWS.am сообщили из Союза предприятий информационных технологий Армении. В настоящее время первый этаж выставочной территории, в Спортивно-Концертном комплексе им. К. Демирчяна в Ереване, заполнен заявками на павильоны полностью, второй - на 60%.Заявки на участие представили компании «Виасфер технопарк», «ВиваСелл-МТС», «Юникомп», «Инстигейт», «GNC Alfa», Фонд «Инкубатор предприятий», «National Instruments», информационно-аналитический центр «Норк», «Microsoft», «Synopsys» и др. Под общим павильоном «Мир инженерии» выступят около 30 проектировочных компаний. В этом году отдельным павильоном будет представлена и Нагорно-Карабахская республика.
Ожиается, что в выставке примут участие 18 тыс. посетителей и 100 компаний. В этом году в выставка пройдет 7 - 9 октября, под традиционным патронажем премьер-министра Армении.