ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ղեկավարած պատվիրակության կազմում հունվարի 15-17-ը աշխատանքային այցով եղել է Էստոնիայի Հանրապետությունում։
ԲՏԱ նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի շրջանակում նախարար Խաչատրյանը հունվարի 17-ին Տալլինում հանդիպում է ունեցել Էստոնիայի Հանրապետության ձեռնարկատիրական գործունեության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Քրիստիան Յարվանի հետ, քննարկել երկու երկրների միջև տեխնոլոգիական ոլորտում գործակցության հեռանկարներին առնչվող մի շարք հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում նախարարները ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության և Էստոնիայի Հանրապետության տնտեսական հարցերի և հաղորդակցության նախարարության միջև նորագույն տեխնոլոգիաների բնագավառում փոխգործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:

The Minister of High-Tech Industry of Armenia, Robert Khachatryan, as part of the delegation led by President Vahagn Khachaturyan, was on a working visit to Estonia from January 15 to 17, the Ministry of High-Tech Industry informs Armenian News-NEWS.am.
Within the scope of the visit, Khachatryan had a meeting with Estonian Minister of Entrepreneurship and Information Technology Kristjan Jarvan, on Tuesday in Tallinn, and discussed a number of matters related to the prospects of cooperation in technology between the two countries.
Also during the meeting, the ministers signed a memorandum of understanding between the Ministry of High-Tech Industry of Armenia and the Ministry of Economic Affairs and Communications of Estonia on cooperation in latest technologies.