Իսրայելի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Իցհակ Հերցոգն ու Իլհամ Ալիեւը քննարկել են Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա տեղի ունեցած հարձակումը։
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, Հերցոգն Ալիեւի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ասել է, որ դատապարտում է «Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան դեմ իրականացված ահաբեկչությունը»։ Ալիեւն իր ցավակցությունն է հայտնել Իցհակ Հերցոգին եւ Իսրայելում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետ կապված զոհվածների ընտանիքներին։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, հունվարի 27-ի առավոտյան մի տղամարդ մտել էր Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատուն եւ կրակ բացել, ինչի հետեւանքով զոհվել էր մեկ եւ վիրավորվել երկու մարդ։ Հարձակվողը դեպքից անմիջապես հետո ձերբակալվել է։ Իրանում նշել են, որ նա անձնական դրդապատճառներով է առաջնորդվել։

Presidents of Israel and Azerbaijan Isaac "Bougie" Herzog and Ilham Aliyev discussed the attack on the Azerbaijani embassy in Tehran.
According to Azerbaijani media reports, during a phone conversation with Aliyev, Herzog said he condemns "the terrorist act committed against the Azerbaijani Embassy in Tehran." Aliyev expressed his condolences to Itskhak Herzog and the families of the victims in connection with the terrorist attack in Israel.
In the morning of January 27, a man entered the Azerbaijani Embassy in Iran and opened fire, killing one and wounding two people. The attacker was arrested immediately after the incident. Iran said he was guided by personal motives.