Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության վարչապետ Դինեշ Գունավարդենային՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը կարևորում է Շրի Լանկայի հետ հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի նոր որակ և բովանդակություն հաղորդել մեր փոխգործակցությանը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Շրի Լանկայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Глава кабмина Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Шри-Ланки Динешу Гунавардене по случаю Национального праздника страны. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе правительства республики.
От всей души поздравляю с Днем независимости Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка.
Армения придает большое значение развитию и углублению отношений со Шри-Ланкой во всех областях, представляющих взаимный интерес.
Уверен, что, благодаря совместным усилиям, мы сможем придать нашему взаимодействию новое качество и содержание.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Шри-Ланки - мира и процветания».