Իրանական կողմը առաջիկայում սպասում է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսիի այցին, սակայն նրա ժամանման համար անհրաժեշտ է տեխնիկական բազա պատրաստել, երկուշաբթի հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Կանաանին։
«Իրանի եւ ԱԷՄԳ-ի միջեւ երկխոսությունը կանոնավոր կերպով ընթանում է։ Նախապատրաստական գործընթացի ավարտից հետո Գրոսսին մոտ ապագայում կարող է այցելել Իրան։ Այցի համար անհրաժեշտ է պատրաստել տեխնիկական բազա»,- Fars գործակալությունը մեջբերում է Կանաանիին։
Հունվարի վերջին Գրոսսին հայտարարել էր, որ կրկին պատրաստվում է այցելել Թեհրան։ Նրա խոսքով՝ դա կարող է տեղի ունենալ «փետրվար ամսին»։

The Iranian side is expecting the visit of International Atomic Energy Agency (IAEA) head Rafael Grossi in the near future, but the technical base needs to be prepared for his arrival, Iranian Foreign Ministry spokesman Naser Kanaani said on Monday.
Dialogue between Iran and the IAEA is ongoing. Once the preparatory process is completed, Grossi may visit Iran in the near future.
At the end of January, Grossi announced that he was going to pay another visit to Tehran. According to him, it could happen in February.