Փետրվարի 9-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների շուրջ:
Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ ադրբեջանական կողմի սադրանքները, ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ նկրտումներն ու ռազմատենչ հռետորաբանությունը խոչընդոտում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը:

Armenian Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan on Thursday received Igor Khovaev, the Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group the Russian foreign ministry special representative for the normalization of Azerbaijani-Armenian relations.
The foreign ministry of Armenia informs Armenian News-NEWS.am that the interlocutors exchanged views on the latest developments in the process of normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
Mirzoyan noted that the provocations of the Azerbaijani side, and its aspirations towards the sovereign territory of Armenia and belligerent rhetoric hinder the establishment of peace and stability in the region.