Այնքան հուզիչ է տեսնել, թե ինչպես է տասնամյակների թշնամանքը մի կողմ դրվում օգնելու մարդկանց, որոնք դրա կարիքը շատ ունեն: Այս մասին Twitter-ում գրել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության ղեկավար Սամանթա Փաուերը ՝ արձագանքելով լուրին այն մասին, որ Հայաստանը մարդասիրական օգնություն եւ որոնողափրկարարական խումբ է ուղարկել Թուրքիա։
«Այնքան հուզիչ է տեսնել, թե ինչպես է տասնամյակների թշնամանքը մի կողմ դրվում՝ օգնելու մարդկանց, ովքեր դրա կարիքը շատ ունեն: 35 տարվա մեջ առաջին անգամ Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ սահմանային անցակետը բացվել է, որպեսզի օգնությունը հասնի երկրաշարժից տուժածներին։ Հայաստանն ուղարկել է 100 տոննա բեռ եւ որոնողափրկարարական խումբ»,- գրել է Սամանթա Փաուերը։

So moving to see decades of animosity set aside to help people in desperate need. Samantha Power, Administrator of the United States Agency for International Development (USAID) stated this, reacting to the news that Armenia has sent humanitarian aid as well as a search and rescue team to earthquake-ravaged Turkey.
“For the 1st time in 35 yrs, a border crossing btwn [(between)] Armenia and Türkiye [(Turkey)] has been opened so aid can reach earthquake victims. Armenia is sending through 100 tons of supplies, and a search & rescue team,” Power added on Twitter.