Իսրայելի արտգործնախարար Էլի Կոենը Կիեւում հանդիպել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ եւ խոստացել մեծացնել ուկրաինական կողմին հումանիտար օգնության ծավալը։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նախարարը հավելել է, որ Իսրայելը միանշանակ աջակցում է Ուկրաինայի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը, եւ պատրաստակամություն է հայտնել հակամարտությունից հետո նպաստել Ուկրաինայի վերականգնմանը։
Նրա խոսքով, Իրանի գործունեությունը Ուկրաինայում արժանի է ամենախիստ դատապարտման, եւ անհրաժեշտ է գործնական քայլեր ձեռնարկել միջազգային հանրության կողմից։

Israeli Foreign Minister Eli Cohen met with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy in Kyiv and promised to increase humanitarian aid to the Ukrainian side.
According to TASS, the minister added that Israel unequivocally supports the sovereignty and territorial integrity of Ukraine and expressed its readiness to assist in the reconstruction of Ukraine after the conflict.
According to him, Iran's activities in Ukraine deserve the harshest condemnation and need practical steps from the international community.