Ռուսաստանը քայլ առ քայլ, զգուշորեն եւ հետեւողականորեն կլուծի հատուկ ռազմական գործողության խնդիրները։ Այս մասին ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երեքշաբթի, փետրվարի 21-ին ՌԴ Դաշնային ժողովին ուղղված ուղերձում, տեղեկացրել է «Известия»-ն։
Նա հիշեցրել է, որ մինչեւ հատուկ գործողությունն սկսելը Դոնբասը հավատում եւ սպասում էր, որ Ռուսաստանն օգնության կգա։ Ընդ որում՝ Ռուսաստանը, նախագահի խոսքով, արել է ամեն ինչ, որպեսզի լուծի խնդիրները խաղաղ միջոցներով, բայց նրա թիկունքում միանգամայն այլ սցենար էր պատրաստվում։
«2014-ից Դոնբասը պայքարում էր, պաշտպանում ապրելու եւ մայրենիով խոսելու իրավունքը։ Հավատում էր եւ սպասում, որ Ռուսաստանն օգնության կգա։ Մենք արել ենք հնարավոր ամեն բան, որպեսզի լուծենք խնդիրը խաղաղ միջոցներով։ Բայց մեր թիկունքում այլ սցենար էր պատրաստվում»,- ասել է Ռուսաստանի նախագահը։

Россия будет шаг за шагом аккуратно и последовательно решать задачи специальной военной операции (СВО) Об этом заявил президент России Владимир Путин во время своего выступления с посланием к Федеральному собранию РФ во вторник, 21 февраля, передают «Известия».
Он напомнил, что до начала спецоперации Донбасс верил и ждал, что Россия придет на помощь. При этом Россия, по словам президента, делала всё, чтобы решить проблемы мирными средствами, но за ее спиной готовился совсем другой сценарий.
«С 2014 года Донбасс сражался отстаивал право жить и говорить на род языке. Верил и ждал, что Россия придет на помощь. Мы делали всё возможное, чтобы решить проблему мирными средствами. Но за нашей спиной готовился другой сценарий», —сказал российский лидер.