Ռուսաստանը քայլ առ քայլ, զգուշորեն եւ հետեւողականորեն կլուծի հատուկ ռազմական գործողության խնդիրները։ Այս մասին ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երեքշաբթի, փետրվարի 21-ին ՌԴ Դաշնային ժողովին ուղղված ուղերձում, տեղեկացրել է «Известия»-ն։
Նա հիշեցրել է, որ մինչեւ հատուկ գործողությունն սկսելը Դոնբասը հավատում եւ սպասում էր, որ Ռուսաստանն օգնության կգա։ Ընդ որում՝ Ռուսաստանը, նախագահի խոսքով, արել է ամեն ինչ, որպեսզի լուծի խնդիրները խաղաղ միջոցներով, բայց նրա թիկունքում միանգամայն այլ սցենար էր պատրաստվում։
«2014-ից Դոնբասը պայքարում էր, պաշտպանում ապրելու եւ մայրենիով խոսելու իրավունքը։ Հավատում էր եւ սպասում, որ Ռուսաստանն օգնության կգա։ Մենք արել ենք հնարավոր ամեն բան, որպեսզի լուծենք խնդիրը խաղաղ միջոցներով։ Բայց մեր թիկունքում այլ սցենար էր պատրաստվում»,- ասել է Ռուսաստանի նախագահը։

Russia will step by step carefully and consistently solve the tasks of a special military operation (SMO), Russian President Vladimir Putin said during his address to the Russian Federal Assembly on Tuesday, February 21, Izvestia reported.
He recalled that before the start of the special operation, Donbas believed and waited for Russia to come to its aid. At the same time, Russia, according to the president, was doing everything to solve the problems by peaceful means, but behind its back a completely different scenario was being prepared.
"Since 2014, Donbass has fought to defend the right to live and speak their native language. Believed and waited for Russia to come to the rescue. We did our best to solve the problem by peaceful means. But another scenario was being prepared behind our back," the Russian leader said.